KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15967031
nr 1596 7031
Lauritz Falk
(1909-1990), Sverige
Man. Signerad, daterad -80. Akvarell, bildmått: 42x32 cm, yttermått inklusive ram: 69x59 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 februari 2024
kl 20:53:28
2/2 12:40:52
2/2 12:41:52
Lauritz Falk
Läs mer om Lauritz Falk
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta